ANDY & DAVID – TIHLE TI DVA JSOU JAKO DEN a NOC, KDO JE KDO SI VYBERTE SAMI

Andy byla snílek od mala a vždycky toužila po něčem víc. Vzhledem k tomu, že vyrůstala v rodině zaměstnanců a ve škole patřila mezi ty “chytřejší”, tak bylo rozhodnuto, že půjde na obchodku. Účetnictví, čísla, tabulky. Sice se to vždy naučila, ale nikdy v tom potěšení nenašla.

Po výšce se rozhodla pro razantní změnu a protože vždycky chtěla pomáhat lidem, padla volba, že se stane policistkou. Tři roky sloužila na obvodním oddělení v Brandýse nad Labem. Stres, směny a neustálé stěžování si ale vedlo k tomu, že tohle negativní prostředí ji absolutně nenaplňovalo a vysávalo. Do života jí tehdy vstoupila myšlenka podnikání a díky své nejlepší kamarádce Terce se stala součástí Top Teamu. Ze začátku se chtěla jen vzdělávat a cestovat po světě. Časem to ale přerostlo v mnohem víc. Dneska tenhle byznys dělá na full-time, pro tým organizuje Akcelerátory, vymýšlí merch, dělá většinu grafiky a další věci, které často nejsou vidět. 

A co jí podnikání kromě cestování a časové a finanční svobody přineslo? Životního partnera!

David vyrůstal v neúplné rodině. Pochází z pěti sourozenců a doma neměl prakticky žádné zázemí, natož aby ho rodiče v něčem podpořili. V 18 letech odešel ze školy, která mu nedávala smysl, a kvůli tomu ho otec vyhodil na ulici. Žil hlavně po kamarádech a partnerkách a většinu věcí měl uložených v autě. Jednu dobu měl i tři práce, hlídal po diskotékách, pracoval ve skladě a dostal se i do drogového prostředí. Jako dítě hrával fotbal a v této době začínal s profesionálním boxem. Ale i tady skončil.

A co se změnilo? Jednou mu na diskotéce někdo řekl: ,,Ty sem ale nepatříš!”. A to bylo nakopnutí, které potřeboval. Našel si partnerku, která pracovala jako učitelka ve škole a začal číst knížky. V roce 2020 se zúčastnil online konference, na které byli jedněmi ze spíkrů i Michal a Ondra Smejkalovi. Tak ho nadchli, že Ondru kontaktoval a zaplatil si u něj mentoring. A odtud to byl k byznysu jen krůček.

Dneska spolu David s Andy cestují, podnikají a učí další lidi, jak využívat všechny možnosti a příležitosti, které máme v rukou, aby si i oni splnili své sny o časové a finanční svobodě.