MICHAL A ONDRA SMEJKALOVI – PŘÍBĚH O KONZISTENCI, VYTRVALOSTI A ODHODLÁNÍ

Diamantoví ambasadoři, autoři knížky Vyšší úroveň, zakladatelé byznysové komunity The Top Team a také lidé, kteří stojí za mnoha projekty, jež mají za cíl jediné – pomoci lidem k finanční a časové svobodě.

Michal od svých 6 let hrál fotbal a viděl v něm svoji budoucnost. V 17 letech dostal svou první profesionální smlouvu a následně se dostal do nejvyšší české ligy – nastoupil do FC Viktoria Plzeň. Zlom nastal v roce 2010, kdy poznal i odvrácenou, méně růžovou, stranu fotbalového prostředí. V té době chtěl přestoupit do Herthy Berlín, do 2. Bundesligy. I přesto, že podle smlouvy byl volným hráčem, Teplice si v té době nárokovaly, že je jejich hráč a půl roku trvalo, než se celá situace vyjasnila. Celé tohle období ovšem Michal nehrál a nepobíral žádný plat. Přestup se neuskutečnil a Michal, pokud chtěl hrát dál fotbal, musel pokračovat v Teplicích. 

Všechno zlé je ale pro něco dobré a pro Michala měla tahle 6 měsíční pauza zásadní dopad. Otevřel se novým příležitostem a poprvé nahlédl pod pokličku network marketingu. Obrovsky se mu zalíbil tenhle koncept podnikání, přišel mu hned od začátku geniální, ale ještě mu nevěnoval takovou pozornost.

V létě 2014 ho pozvala na kafe jeho kamarádka s tím, že mu se svým byznysovým parťákem chce ukázat jednu velmi zajímavou příležitost v NM a to společnost, v níž bylo produktem cestování. Tam to Michalovi seplo – vidina, že bude cestovat po světě, užívat si života a bude za to placený? Splněný sen! Při druhém setkání si plácli a Michal nemohl spát nadšením! Tady se do podnikání ponořil naplno i se svým bráchou Ondrou. 

A Ondrova cesta? Ta byla trochu jiná. V 18 letech začal podnikat se svým tátou. Tohle podnikání mu nevyšlo a tak se nechal zaměstnat. V roce 2013 se mu povedlo něco, o čem byl přesvědčený, že je to mistrovský kousek. Stal se manažerem v renomované společnosti ČEZ, kam se vypracoval z pozice administrativního pracovníka. Po 7 měsících na téhle pozici udělali se svou manželkou Sašou rozhodnutí, které je nakonec nasměrovalo úplně jiným směrem.

Ten den si budou pamatovat do konce života. Byl říjen roku 2013 a Saša Ondrovi poslala textovku, že k nim dnes dorazí kamarádka Terka ještě s někým, aby jim něco ukázali. Terka byla jejich blízká kamarádka, Ondra se těšil a zároveň byl zvědavý, s čím přijde. Společně s Terkou na něj doma čekala i její (a jejich budoucí) obchodní partnerka Jitka. Celé představení myšlenky firmy trvalo asi hodinku. Ondra i Saša byli v perfektním načasování – manželka na konci mateřské hledající další směr a Ondra jako manažer, který začíná tušit, že korporátní kariéra není nic pro něj. Na konci tedy okamžitě řekli ANO!

Dodnes se Ondra usmívá (a že to je u něj vzácné), když si vybaví překvapený výraz v tvářích obou žen na to, že jsou “IN” a objednávají hned produkty za 30 tisíc korun. 

Ondra ani Saša do té doby neměli žádnou zkušenost s obchodem, ani nevěděli, že existují pojmy jako NM nebo MLM. Ale byli to dva lidé, kteří měli obrovskou touhu něco změnit a v tomhle konceptu uviděli perfektní příležitost.

Když Michal Ondrovi představil svůj byznys, Ondra na začátku řekl ne a přidal se až po roce a půl. (ověřit)

Na společné byznysové cestě oba bráchové ušli kus cesty. Dnes podnikají v technologiích – MLM, NFT a trading. Založili komunitu The Top Team a změnili život celé řadě lidí. Díky nim více než 100 lidí vydělává pravidelně více než 100.000,- Kč měsíčně a jejich příjmy se postupně zvyšují. Oba dnes mluví na mezinárodních stagích a inspirují tisíce lidí svým příběhem.

Michal díky byznysu poznal svojí současnou manželku Miu, se kterou mají krásného a zdravého syna Maxe.Díky nim se poznali Terka s Adamem, kteří jsou dnes manželé, Andy s Davidem, kteří spojili své byznysy.Mění tak životy lidí nejen v byznysové rovině, ale i té osobní. A řekněte si upřímně – kde tohle dnes najdete? 🙂